logo-ambianceipMüziğin Gücü

Müzik genelde duygu ve düşünceleri ifade etmeye yarayan bir araç olarak görülse de insan üzerinde değişik şekillerde bir çok etkisi vardır.

Pisagor, öğrencilerine belirli melodilerin insan bedeni üzerinde yarattığı belirli tepkileri öğretmiş; doğru düzendeki seslerin iyileşme sürecinde yarattığı hızlanmayı göstermiştir. Sokrat, müzikal tonların altındaki bilinçaltı etkisini, Aristo müziğin duyguları açığa çıkarmadaki gücünü tanımlamıştır. Eflatun ise ritmin ve enstrümanların, insan psikolojisi üzerindeki etkilerini araştırmıştır.

Varolan herşeyin, her atomun, her molekülün ve dolayısıyla vücudumuzdaki her hücrenin de titreşmekte olduğu biliniyor. Kalp atışımız, soluk alış verişimiz gibi fonksiyonlar bedenimizin ritmini oluşturuyor. Bu ritimlerle uyumsuz titreşime sahip sesler başta stres olmak üzere pek çok soruna yol açabiliyor. Amerika’nın 1977 yılında bilim dalı olarak kabul ettiği Müzikle Terapi alanındaki uzman terapistler, hastaların beden ritmine uygun müzikleri temel alan egzersizlerle tedaviyi sağlıyorlar.

Özelleştirilmiş Marka Yayıncılığı

İnsanlar kendilerine yakın hissettikleri ortamlarda vakit geçirmek isterler ve bu yakınlık hissini ortaya çıkaran en önemli faktörlerden biri müziktir. Bu yüzden markanızın hedef kitlesine hitap edecek doğru müziği bulmak çok önemlidir. Çünkü seçilecek doğru müziklerin yanında sunacağınız yardımcı tanıtımlarla oluşturacağınız özelleştirilmiş yayınınız, ziyaretçilerinizle aranızda bir bağ oluşturur ve bu bağ doğru içeriğin sürekliliğiyle daha da güçlenir. Bu sayede satışlarınız artacağı gibi çalışanlarınızın motivasyonu da yükselir.

Müzik Bizim Uzmanlık Alanımız

İlk etapta markanızın karakteristik özelliklerini, ürün gamınızı ve müşteri profilinizi inceleriz. Bu bilgiler doğrultusunda dilerseniz markanız için özelleştirilmiş yayın içeriğini deneyimli kadromuzla tasarlar ve üretiriz, dilerseniz de size özel kurumsal yayın merkezinizi kurup personelinizi eğitiriz. Böylece müşterilerinizin yaşam alışkanlıklarına uygun ve doğru yayın içeriğine sahip olur ve stresten uzak keyifli bir alışveriş ortamı sağlarsınız. Kısa süreli rutin alışverişlerde bile yaşam alanı keyfi ve hazzı sunarsınız.

Sistem Avantajları

Bugüne kadarki sistemler tüm mağazalarınıza aynı içeriği internet üzerinden anlık sunuyordu.

Ambiance IP sayesinde;

•  Her mağazanız kendine özel bir yayın içeriğine sahip olabilir. Yayınlanacak müziği, ürün tanıtımlarını, özel kampanyaları veya ticari reklamları gayet basit bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Böylece her mağazanızın yer aldığı bölgenin ziyaretçi profiline ve hedef kitlenizin demografik yapısına uygun ürünlerinizi ön plana çıkartarak satışlarınıza direkt etki edebilirsiniz.

•  Tüm mağazalarınızın yayın içeriklerini tek merkezden oluşturur, mağazaların anlık durumlarını görebilirsiniz.

•  Yayın içeriği, belirlenen zamanlarda mağazalardaki makinalara yüklendiği için anlık veya uzun süreli internet kesintileri yayın sürekliliğinizi etkilemez. Böylelikle ağ üzerindeki gün içi yük de hafifler. Dilerseniz istediğiniz zaman istediğiniz mağazanızda online içerik değişikliği yapabilirsiniz.

Detaylar

Ambiance IP Özelleştirilmiş Marka Yayıncılığı Sistemi merkez tarafında RSMP altyapısını kullanır. Mağazalarda da özel olarak geliştirilmiş uygulamasıyla yayın akışını devam ettirir. Internet üzerinden erişilebilen kontrol paneliyle genel detaylar üzerinde işlem yapılabilmesini sağlar.

 1. RSMP (Merkez)
  • Mağazaya özel yayın başlangıç ve bitiş saati tanımlanabilir.
  • Mağazaya özel belirtilen saat aralığı boyunca yine mağazaya özel veya genel stream yayına bağlanabilir.
  • Tanıtımlara başlangıç ve bitiş tarihi (hareket sınırı) verilebilir, sadece belirtilen tarih aralığı için planlanırlar, tek tek veya tüm kategori için uygulanabilir.
  • Şarkı, tanıtım vs. tüm elementler mağaza veya mağaza gruplarına atanabilir.
  • Genel veya mağaza seçimiyle planlama yapılabilir.
  • Internet, FTP, SQL ve mağaza durumları (çalmakta olan element, kapalı , stream yayını vs.) ekranda görüntülenir, sorun olduğunda belirtilen mail adreslerine uyarı yollar.
  • Mağaza bilgileri (grup, açılış kapanış saati, stream detayları) tek tek veya topluca değiştirilebilir.
 2. WEB Panel
  • Firma bilgileri, kullanıcı ve mağaza tanımları yapılabilir.
  • Mağaza durumları görüntülenebilir.
  • Mağazaların istenilen tarihlerdeki yayın listeleri görüntülenebilir.
 3. Player (Mağaza)
  • Yayın listesine lokalden dosya eklenebilir.
  • Yayın listesinden element silinebilir.
  • Saat başı geldiğinde çalan şarkının bitmesinin ardından şayet varsa önceki saatin diğer elementlerini atlayarak saat başından çalmaya başlar.
  • Internet bağlantısında sorun olduğunda şayet planlanmış liste biterse, lokalinde günlük olarak oluşturduğu yayın listesini tekrarlar. Hareket sınırını aşan tanıtımları otomatik olarak çıkarır.
  • Yeni versiyon olduğunda kendi kendini güncelleyebilir.